ارسال حواله شخصی به ایتالیا

جستجو در سایت

تماس با ما، واتس اپ و تلگرام:  3296530515-39+ ,     ایمیل: sarafitalia@gmail.com                     صرافی ایتالیا نخستین و تنها صرافی قانونی و مجوز دار ایرانی در ایتالیا                                                                                                                          

پاسخ سوالات متداول


شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص ارسال حواله از ایران به ایتالیا – ویژه حواله های شخصی بیابید.

تماس با ماارسال حواله شخصی از ایران به ایتالیا

کلیه حواله های بانکی که گیرنده آن یک شخص حقیقی باشد (اعم از دارنده گان اقامت دانشجویی، کاری، اقامت دائم، شهروندی اتحادیه اروپا، پناهندگی، الحاق خانوادگی، بشردوستانه، اجتماعی، سرمایه گذاری، تمکن مالی و ...) به عنوان حواله شخصی تلقی می شود. در صورت گیرنده حواله در ایتالیا یک شرکت اقتصادی و یا خوداشتغالی (دیتا ایندیویدواله) نباشد، به عنوان حواله شخصی تلقی خواهد شد.

ابتدا وارد صفحه "فرم احراز هویت" می شوید و فرم احراز هویت را تکمیل می کنید. سپس و در طی 48 ساعت و پس از تایید مدارک هویتی شما، یک شناسه کاربری به شما ارسال شده و بوسیله آن می توانید وارد وب سایت شوید. پس از ورود به وب سایت، به منوی اتاق مشتریان رفته و فرم دریافت یورو را تکمیل می کنید. پس از تکمیل فرم دریافت یورو، از سوی وب سایت پیش فاکتور حواله شما بصورت اتوماتیک ارسال شده و شماره حساب بانکی ما نیز پیوست می گردد. پس واریز معادل ریالی در ایران، رسید یا رسید های واریزی از طریق منوی ارسال رسید بانکی و یا پیامرسان تلگرام به ما ارسال می کنید و در نهایت معادل یورویی حواله خود را در محل حساب بانکی دریافت خواهید نمود.

واریز معادل ریالی حواله به 3 صورت امکان پذیر است: واریز از طریق کارت به کارت (صرفا ار طریق کارت های بانکی متعلق به شخص مشتری یا پدر، برادر و خواهر – افراد دارای نام خانوادگی یکسان امکان واریز معادل ریالی از طریق کارت به کارت را دارند.)

- واریز از طریق حواله پایا. در صورتی که نام خانوادگی واریز کننده با نام مشتری یکسان نمی باشد، ضروری است در شرح سند، یا شرح پرداخت و یا شرح حواله، نام مشتری ذکر گردد. (مثال: جهت خرید یورو برای آقای علی محمدی در ایتالیا. همچنین در مواقع ارسال حواله حضوری در محله شعبه بانک، حتما لازم است به صندوقدار بانک تاکید شود تا عبارت فوق در سیستم کامپیوتری درج گردد.)

- واریز نقدی از طریق یکی از شعب بانکی. در صورتی که نام خانوادگی واریز کننده با نام مشتری یکسان نمی باشد، ضروری است عبارت "جهت خرید یورو برای آقای.... در ایتالیا" ذکر گردد. (مثال: جهت خرید یورو برای آقای علی محمدی در ایتالیا. همچنین لازم است به صندوقدار بانک تاکید شود تا عبارت فوق در سیستم کامپیوتری درج گردد.)

این سامانه فعلا فعال نیست و بزودی فعال می گردد. از این طریق سامانه واریز اس ام اسی شما قادر خواهید بود بدون نیاز به اینترنت و از طریق خط تلفن خود، نسبت به واریز وجه به حساب صرافی ایتالیا اقدام کنید.

این سامانه هنوز فعال نیست و بزودی فعال می گردد. از این طریق این سامانه و به درخواست مشتری، یک فاکتور آنلاین برای وی صادر شده و مشتری می تواند بصورت آنلاین، نسبت به پرداخت معادل ریالی حواله اقدام کند.

خیر. ارائه خدمات صرافی ایتالیا منوط به احراز هویت از مشتریانش می باشد.

ملاک عمل صرافی ایتالیا، وصول معادل ریالی حواله نزد حساب بانک خود پیش از ساعت 13:30 می باشد. با توجه به زمانبر بودن واریز حواله پایا و امکان لغو آن پیش از وصول در حساب مقصد، بدیهی است ارسال فیش بانکی به تنهایی کافی نبوده و بایستی معادل ریالی حواله حداکثر تا ساعت 13:30 در محل حساب بانک صرافی روحی وصول گردد. در غیر اینصورت ارسال حواله به زمان اعلام دریافت آن و احتمالا با تاخیر یک روز کاری به دست مشتری خواهد رسید.

1- تا ساعت 15 به وثت ایتالیا صبر کنید و سپس حساب بانکی خود را چک کنید.

2- گاهی با وقوع تعطیلات و روزهای کاری بین التعطیلین، به ندرت مانیتور شدن حواله شما به روز کاری بعد موکول می شود.

ساعت دریافت و مانیتور شدن وجه حواله نزد حساب بانکی شما تابع یک زمان و فرمول زمانی مشخص نیست و بنا به زمان کنترل دستی حواله نزد بانک دریافت کننده، از ساعت 9 صبح تا 15 همان روز متغیر می باشد.

این وضوع مربوط به سیاست های پولشویی بانک شماست. تنها 5% کل حواله ها به موقع از سوی بانک مانیتور نمی شوند و بانک ها بنا بر سیاست های پولشویی، می توانند مبلغ حواله را تا 48 ساعت بعد از وصول نزد حساب مشتری مانیتور کنند و در این خصوص کاری از دست کسی ساخته نیست. در این زمینه توصیه می شود کمی صبر پیشه کنید. (تنها موارد معدودی از سوی 3 بانک اونی کردیت، اینتسا دی سن پاوئولو و بی ان ال با تاخیر در مانیتور کردن وجه نزد حساب های مشتری دارند. لطفا از طریق اینترنت بانک خود وارد بخش i movimenti non consolidati مراجعه کنید)

با توجه به نوسانات نرخ ارز در ایران، پیش فاکتور ارسالی تنها در همان روز کاری معتبر بوده و مشتری می بایست نسبت به پرداخت معادل ریالی حواله اقدام نموده و یا در صورتی که تا پایان روز موفق به واریز وجه حواله نشد، نسبت به تجدید درخواست وتکمیل مجدد فرم دریافت یورو در ایتالیا اقدام نماید. بار دیگر تصریح می گردد که اعتبار پیش فاکتور تنها در همان روز معتبر می باشد و در صورتی که مبلغ پیش فاکتور در طی روزهای بعد واریز گردد، در صورت بروز نوسان در نرخ حواله، حواله فوق به صورت "ما به التفاوت" محاسبه خواهد شد.

دریافت حواله بانکی صرفا در روزهای کاری ممکن است و روزهای شنبه و یکشنبه و همچنین تعطیلات رسمی به عنوان روز کاری در ایتالیا شناخته نمی شوند. جهت اطلاع از تعطیلات رسمی در ایتالیا، به لینک زیر مراجعه کنید.

https://www.calendario-365.it/giorni-festivi/2017.html

حداکثر تا ساعت 13:30 همان روز کاری که نسبت به تکمیل فرم دریافت یورو اقدام نموده اید، می بایست رسید واریز معادل ریالی خود را به ما ارسال کنید. چنانچه نتوانید تا ساعت 13:30 به وقت ایتالیا، رسید معادل ریالی خود را ارسال کنید و بعد از این زمان رسید شما دریافت گردد، حواله شما با یک روز تاخیر ارسال می شود. توجه بفرمائید که وصول معادل ریالی نزد حساب بانکی ما تا ساعت 13:30 الزامی است و به صرف ارسال رسید بانکی بدون دریافت وجه ریالی شما، حواله یورویی به حساب شما ارسال نخواهد شد.

در صورتی که هنوز حواله شما پرداخت نشده باشد، شما می توانید حواله خود را لغو کنید. اولا فورا و از طریق تلفن تماس بگیرید و مراتب را اطلاع دهید. سپس فرم درخواست لغو حواله را از محل منوی اتاق مشتریان تکمیل کرده و ارسال نمائید. گفتنی است باز پرداخت معادل ریالی صرفا به همان حسابی که واریز وجه صورت گرفته میسر خواهد بود و امکان واریز وجه به هیچ حساب دیگری به غیر از شماره حساب مربوطه میسر نمی باشد.

خیر. واریز وجه صرفا به حساب مشتری احراز هویت شده میسر بوده و صرافی ایتالیا امکان واریز وجه به شخص حقیقی دیگری را ندارد.

در صورت درج اشتباه شماره آیبان بانکی در محل فرم دریافت یورو در ایتالیا، تمامی مسئولیت آن به عهده مشتری بوده و حواله فوق ممکن است با کسر نرخ تبدیل به حساب ما عودت داده شود. لذا حتی ممکن است تا صد یورو از مبلغ حواله کسر گردد. بنابراین اکیدا خواهشمند است نسبت صحت اطلاعات بانکی و نام و نام خانوادگی مطابق اوراق هویتی خود اقدام نمائید. بدیهی است بروز مشکل اگر از سوی مشتری باشد، منجر به کسر مبلغ حواله و کارمزد و تضییع وقت طرفین خواهد شد.موکدا تاکید می گردد که اگر بروز مشکل از ناحیه صرافی ایتالیا باشد، این صرافی با پذیرش مسئولیت خود در قبال مشتریانش، بدون هیچ کسوراتی، نسبت به بازپرداخت حواله اقدام خواهد نمود. همچنین در صورتی که بانک مقصد به دلایلی نظیر تعدد تعداد مبالغ دریافتی از مشتری، مبلغ حواله را به حساب مبدا برگشت بزند، عواقب ناشی از برگشت حواله به عهده مشتری خواهد بود.

شما می توانید از طریق فرم محاسبه سریع حواله، فرم دریافت یورو و یا صقحه مربوط به جدول کارمزدها، از مقدار کارمزد حواله خود مطلع شوید.

دریافت مبالغ بالا تنها با هماهنگی قبلی و مذاکره حضوری یا تلفنی ممکن و میسر خواهد بود.

بله صرافی روحی می تواند بنا به دلایلی نظیر بروز مناسبت های فردی یا اجتماعی یا عقیدتی، نوسانات شدید نرخ ارز و به اصطلاح نرخ های حبابی، کمبود منابع و ... نسبت به عدم معامله و فروش یورو اقدام و مبادرت نماید.

حداکثر مبلغ هر تراکنش 9500 یورو بوده و حواله های بیش از مبلغ فوق، در بیش از یک تراکنش ارسال می شود.

واریز کننده وجه می بایست به بانک خود مراجع کرده و شماره پیگیری / تراکنش پرداخت فوق را از بانک دریافت کند و سپس به شماره تراکنش / پیگیری را در محل فرم ارسال رسید بانکی درج نماید. در صورتی نیاز، لطفا با ما تماس بگیرید.

1- ابتدا توجه کنید که قیمت روز یورو در محل فرم دریافت یورو به روز رسانی شده باشد. قیمت روز یورو معمولا در محدوده ساعت 9:30 تا 10 صبح از روز شنبه تا پنجشنبه به جز ایام تعطیل در ایران به روز رسانی خواهد شد. 2- صمیمانه خواهشمند است پیش از واریز معادل ریالی در ایران، مراتب را از طریق ارسال یک پیام کوتاه در واتس اپ یا تلگرام اطلاع دهید. (مثال: یک مسیج از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال کنید و بنویسید: من علی محمدی هستم. فرم دریافت یورو به مبلغ 2000 یورو را تکمیل کرده ام. در صورتی که مشکلی وجود ندارد، آیا می توانم معادل ریالی را در ایران واریز کنم؟) 3- معادل ریالی را حتما در همان روز تکمیل فرم دریافت یورو واریز کنید و در صورتی که حواله شما یک روزه می باشد، ضروری است معادل ریالی شما و رسید آن حداکثر تا ساعت 13:30 همان روز به ما ارسال گردد.

در موارد معدود و صرفا با هماهنگ قبلی و در صورت وجود منابع نقدی، این موضوع ممکن و میسر خواهد بود. در صورت نیاز فوری به وجه نقد، می توانید پیش از تکمیل فرم دریافت یورو و از طریق روش های ارتباطی در این خصوص اطلاعاتی کسب کنید.

در صورتی که مبلغ حواله پس از 48 ساعت کاری از زمان ارسال رسید بانکی به حسابتان واریز نشد، لطفا مراتب را سریعا اطلاع دهید. معمولا عدم واریز حواله به یکی از دلایل بلوکه شدن مبلغ حواله از سوی بانک شما و یا درج اطلاعات نادرست اعم از شماره حساب بانکی اشتباه / شماره آیبان اشتباه و یا نام صاحب حساب اشتباه اتفاق می افتد و بدیهی است در اسرع وقت می بایست دلیل آن مشخص و به اطلاع مشتری رسانده شود.

خیر. شما می بایست صرفا معادل ریالی حواله خود را در ایران واریز کنید.

از آنجایی که شخص ذی النفع در ایتالیا در اصل یک فرد حقیقی دیگر می باشد، بنا بر قوانین پولی بانک مرکزی ایتالیا لازم است از فرد گیرنده وجه جداگانه احراز هویت صورت بگیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

بله شما می توانید از طریق صرافی ایتالیا مبلغ اجاره خود را بپردازید.

بله می توانید.

بله می تواند. اساسا یکی از مهمترین خاصیت نهادهای قانونی پولی، توانایی درج هویت پول و حواله و نوشتن شرح پرداخت قانونی است و می تواند به درخواست مشتری، موضوعاتی نظیر حمایت خانوادگی و یا موضوعات دیگر را در شرح حواله درج کند.

تنها گزینه مورد نظر، استفاده از امکان حواله اکسپرس و فوری می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تنها گزینه مورد نظر، استفاده از امکان حواله اکسپرس و فوری می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بله – به شرطی که کلیه مبالغ از حساب های بانکی متعلق به خودتان، پدرتان، برادر و یا خواهرتان خارج شود، امکان واریز معادل ریالی را از طریق شیوه کارت به کارت بوسیله چند کارت بانکی را دارید.

ابتدا با ما تماس بگیرید و از بودن منابع مورد نیاز مبلغ حواله تان کسب اطلاع کنید. اگر پدر شما می تواند امروز عصر و یا شب هنگام از طریق اینترنت بانک یا واریز کارت به کارت معادل ریالی را واریز کند، لطفا پس از هماهنگی با ما، فرم دریافت یورو را تکمیل کرده و به پدرتان بگویید که در تا ساعت 12 شب به وقت ایران معادل ریالی را واریز کند. همچنین اگر پدر شما ناچار است صبح روز بعد معادل ریالی را پیش از اعلام قیمت روزانه ما واریز کند، بر اساس قیمت امروز و بصورت ضمنی معادل ریالی حواله خود را محاسبه کرده و به پدرتان بگویید معادل مبلغ را در ایران واریز کند. سپس پس از اعلام قیمت روزانه حواله، به سایت ما مراجعه کنید و بر اساس معادل ریالی واریز شده خود بر روی گزینه "معادل یورویی حواله خود را نمی دانید"، فرم ارسال یورو از ایران به ایتالیا- ویژه حواله شخصی را تکمیل کنید.

در حالت کلی، خدمات صرافی ایتالیا معطوف به حواله بانکی است و بنابراین شما نیاز به داشتن شماره آیبان بانکی می باشید. درصورتی که هیچ حساب بانکی در ایتالیا ندارید، لطفا با ما تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما، شاید بتوانیم کمک مختصری در این زمینه ارائه کنیم. همچنین شما می توانید نسبت به دریافت حواله فوری و اکسپرس اقدام کنید. لطفا به بخش سوالات متداول در خصوص حواله اکسپرس مراجعه کنید.

با بررسی یکسری ملاحظات و اعمال یکسری شرایط، احتمالا بتوانیم نسبت به انتقال وجوه شما از ایران به ایتالیا جهت خرید خانه / مغازه در ایتالیا اقدام کنیم. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

با بررسی یکسری ملاحظات و اعمال یکسری شرایط، احتمالا بتوانیم نسبت به انتقال وجوه شما از ایران به ایتالیا جهت راه اندازی کسب و کار شما در ایتالیا اقدام کنیم. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

با سلام - جهت انجام چت آنلاین با یکی از همکاران ما از طریق واتس اپ کلیک کنید

  واتس اپ چت
Close and go back to page