قوانین ارسال حواله شخصی به ایتالیا

جستجو در سایت

تماس با ما، واتس اپ و تلگرام:  3296530515-39+ ,     ایمیل: sarafitalia@gmail.com                     صرافی ایتالیا نخستین و تنها صرافی قانونی و مجوز دار ایرانی در ایتالیا                                                                                                                          

1- تکمیل فرم های ارسال یورو به ایتالیا و ارسال یورو به ایران به معنای تایید درخواست شما نیست. قویا خواهشمند است پیش از واریز هرگونه وجهی، با ما تماس بگیرید و تاییدیه حواله خود را دریافت کنید. 
2- تمامی مکاتبات رسمی صرافی ایتالیا صرفا از طریق ایمیل sarafitalia@gmail.com صورت خواهد پذیرفت.
3- مدت زمان ارسال حواله همواره مطابق گزینه "زمان دریافت حواله" نخواهد بود و بعضا مشاهده شده که برخی بانک ها از موعد زمانی مد نظر، با یک روز تاخیر معادل یورویی در حساب مشتری مانیتور می کنند. بنابراین در صورتی که حواله خود را در موعد مقرر دریافت نکردید، یک روز دیگر صبر کنید و در صورت عدم دریافت در روز بعد، مراتب را به صرافی اتالیا سریعا اطلاع دهید.
همچنین ساعت دریافت حواله در حساب بانکی شما، معمولا در حوالی ساعت 14 خواهد بود. اما مشتری می بایست تا ساعت 17 روز مقرر منتظر بماند.
4- جهت استحضار از آخرین قیمت فروش یورو، می توانید از ربات تلگرامی صرافی ایتالیا کمک بگیرید.
5- صرافی ایتالیا این اختیار را دارد تا از پذیرش حواله شما اجتناب کند. همچنین تراکنش ها و معاملات مشکوک، بنا بر قانون مبارزه با پولشویی بانک مرکزی اروپا گزارش خواهد شد.
6- خواهشمند است نسبت به تکمیل فرم دریافت یورو در ایتالیا، دقت لازم مبذول فرمائید. مسئولیت اشتباهات برگشت حواله نظیر اشتباه در نوشتن نام صاحب حساب و یا اشتباه در نگارش کد آیبان، به عهده مشتری بوده و ضمن اتلاف 3-4 روزه زمان به منظور عودت وجه حواله از سوی بانک کارپرداز به حساب صرافی ایتالیا، ارسال مجدد حواله مستلزم پرداخت کارمزد مجدد خواهد بود. همچنین در صورت واریز وجه حواله از سوی صرافی ایتالیا از حساب های به غیر از واحد پولی یورو، برگشت حواله به دلیل اشتباه مشتری در درج اطلاعات مندرج در حواله، موجب کسر و تضییع وجه حواله به دلیل نوسان نرخ ارز مرجع در مقابل یورو خواهد بود که قطعا تبعات و مسئولیت ان به عهده مشتری بوده و ما به التفاوت نوسان نرخ ارز، از مبلغ حواله مشتری کسر خواهد شد. بنابراین بار دیگر خواهشمند است در تکمیل فرم دریافت یورو در ایتالیا، دقت لازم مبذول فرمائید.
7- در صورتی که مشتری عمدا یا سهوا در درج اطلاعات بانکی نظیر تطابق نام صاحب حساب با شماره آیبان اشتباه کند و شماره آیبان دیگری را به اسم خود درج نماید، در صورت برگشت حواله، کلیه مسئولیت ها و عواقب آن به عهده مشتری بوده و حتما مبلغ کارمزد + نرخ تبدیل ارز مرجع از مشتری چه در صورت ارسال مجدد حواله و چه در صورت عودت معادل ریالی کسر خواهد شد. بنابراین خواهشمند است در تکمیل اطلاعات شخصی و بانکی خود نهایت دقت را مبذول فرمائید.
8- در صورتی که بانک کارپرداز مشتری، مبلغ حواله ارسالی از سوی صرافی ایتالیا را به دلایلی نظیر عدم رعایت مصالح پولشویی (نظیر دریافت مکرر و متعدد  مبالغ بانکی از طریق حساب بانکی و یا انجام فعالیت اقتصادی و تجاری بدون داشتن کسب و کار قانونی همچون خرید بلیت پرواز و یا رزرواسیون هتل برای آژانس ها در ایران و یا خرید کالا به منظور ارسال و فروش در ایران) مسدود و یا برگشت بزند، کلیه مسئولیت ها و عواقب آن به عهده مشتری بوده و حتما مبلغ کارمزد + نرخ تبدیل ارز مرجع از مشتری، ضمن عودت معادل ریالی کسر خواهد شد.
مسئولیت بلوکه شدن وجه حواله، به عهده مشتری است بنابراین بهتر است پیش از دریافت مبالغ بالا با بانک خود مشورت نموده و از عدم بلوکه شدن وجه حواله اطلاع کسب کنید. بلوکه شدن وجه از سوی بانک و برگشت حواله به حساب واریز کننده حواله ، ضمن اتلاف 3-4 روزه زمان، اولا موجب کسر و تضییع وجه حواله به دلیل نوسان نرخ ارز مرجع در مقابل یورو خواهد بود که قطعا تبعات و مسئولیت ان به عهده مشتری بوده و ما به التفاوت نوسان نرخ ارز، از مبلغ حواله مشتری کسر می شود و دوما، هزینه کارمزد حواله مجددا از مبلغ حواله کسر خواهد شد.
9- در صورت تحریم بانک کارپرداز مشتری و عدم مانیتور کردن وجه حواله نزد حساب مشتری به دلایل تابعیت ایرانی و یا عدم ارائه خدمات به اتباع ایرانی، کلیه مسئولیت ها ناشی از برگشت حواله به حساب صرافی ایتالیا به عهده مشتری بوده و حتما مبلغ کارمزد + نرخ تبدیل ارز مرجع از مشتری چه در صورت ارسال مجدد حواله به حساب دیگر و چه در صورت عودت معادل ریالی کسر خواهد شد.
10- در صورتی که مشتری عمدا اطلاعات هویت خود را به اشتباه اعلام کند و یا با تقلب و جعل، مدارک هویتی خود را دستکاری کند،  صرافی ایتالیا ضمن لغو عضویت نامبرده، مراتب را به نهادهای قانونی مرتبط با جرائم پولشویی اعلام خواهد کرد.
11- درصورتی که حواله مشتری از سوی صرافی ایتالیا بنا به اشتباهات سیستمی اینترنت بانک و یا خطاهای انسانی نظیر عدم درج صحیح شماره آیبان، نام و نام خانوادگی مشتری و یا کدیچه فیسکاله و ...به موقع دریافت نشود (48 ساعت کاری پس از مدت زمان دریافت اعلام حواله) و یا ازسوی بانک برگشت بخورد، این صرافی ضمن پذیرش و آگاهی از مسئولیت خود، نسبت به باز ارسال حواله بدون اخذ هیچگونه مبلغ اضافه و یا عودت تمام معادل ریالی اخذ شده به حساب بانکی فرستنده اقدام لازم در اسرع وقت مبذول خواهد نمود.
12- صرافی ایتالیا این اختیار را دارد تا از مشتری، ریشه و مدارک مرتبط با منشا پول اخذ شده را دریافت کند. بطور مثال اگر پولی را قصد دارید به ایتالیا ارسال کنید که ناشی از فروش اموال و یا مستغلاتی در ایران می باشد، ضروری است مدارک لازم جهت تنویر سابقه و اصالت پول خود به صرافی ایتالیا ارسال نمائید.
13- رسید پستی تمدید مجوز اقامت (پرمسو دی سوجرنو) به جز برای دو شهر پادوا و پارما، صرفا تا 6 ماه معتبر می باشد. برای پرمسو دی سوجرنوهای بیش از 6 ماه منقضی شده، هیچ امکان ارسال حواله وجود ندارد و حساب کاربری آنان تا ارسال مجوز اقامت جدید، غیر فعال خواهد شد. این دسته از مشتریان می توانند در مواقع ضروری نسبت به دریافت حواله اکسپرس اقدام نمایند.
14-  روزهای کاری در اروپا از دوشنبه تا جمعه می باشد. بنابراین قویا تاکید می گردد که بانک ها در اروپا در روزهای شنبه و یکشنبه و همچنین تعطیلات رسمی، هیچ حواله ای را نزد حساب مشتری کارپردازی نخواهند کرد. همچنین در صورتی که اطلاعات پرداختی معادل ریالی شما پس از 13:30 ارسال شود، بصورت اتوماتیک حواله شما یک روز کاری دیرتر ارسال خواهد شد.
15-  لطفا نشانی خود را مطابق نشانی اعلام شده به بانکتان درج کنید. گاهی دیده شده که بانک مقصد به دلیل عدم تطابق آدرس درج شده مشتری در زمان افتتاح حساب بانکی و آدرس ثبت شده صرافی ایتالیا در متن حواله بانکی، حواله را به حساب مبدا برگشت زده است که موجب زحمت و ناراحتی مشتری و متصدی خواهد شد. بنابراین توصیه می گردد در زمان تغییر آدرس سکونتتان، مراتب را به بانک خود اطلاع دهید و همچنین از منوی پروفایل، نسبت به ویرایش آدرس پستی خود اقدام نمائید.
16 - با توجه به نوسانات قیمت ارز در ایران، خواهشمند است هر روزی که مایل به دریافت فاکتور و پرداخت معادل ریالی خود هستید، در همان روز نسبت به تکمیل فرم دریافت یورو در ایتالیا اقدام نمائید. چرا که در صورت صدور فاکتور، تنها تا انتهای همان روز معتبر بوده و حتی در زمان های پر نوسان قیمت ارز، پیش فاکتور در همان روز می تواند از درجه اعتبار ساقط گردد. خواهشمند است پس از دریافت فاکتور، در اسرع وقت نسبت به پرداخت آن اقدام نمائد. پرداخت پس از موعد، مشمول قانون مابه التفاوت و نرخ روز یورو خواهد شد.
17- در صورت نوسان شدید قیمت ارز، بی اعتبار سازی حواله از طریق پیام و ایمیل به اطلاع مشتری خواهد رسید و چنانچه پرداخت معادل ریالی پیش از ارسال پیام صورت بگیرد، اعتبار حواله با نرخ اعلامی پیشین به قوت خود باقی خواهد بود.
18- - دریافت معادل ریالی حواله از طریق پایا و سامانه ساتنا که از سوی شما وارز می شود، بصورت آنی و فوری نخواهد بود و در حدود 1 تا 2 ساعت کاری زمان نیاز است تا به حساب صرافی واریز شود. همچنین در صورت واریز پس از پایان وقت اداری، در روز کاری بعد به حساب صرافی ایتالیا واریز خواهد شد.

19- جهت واریز معادل ریالی، حتما به بخش سوالات متداول مرتبط با نحوه واریز معادل ریالی در ایران مراجعه کنید.
- واریز کارت به کارت معادل ریالی صرفا از حساب متعلق به خود مشتری، پدر، برادر و خواهر وی ممکن می باشد.
- واریز کارت به کارت از سوی شخص مادر مشتری، منوط به ارائه مدرک هویتی دال بر نسبت نسبی مشارالیه با مشتری خواهد بود.
- شخص مادر مشتری و یا دیگر افراد می توانند از 2 روش دیگر اقدام به واریز معادل ریالی کند: یکی از طریق حواله پایا و دیگری واریز مستقیم بانکی. برای واریز نقدی حواله، لازم است به بانک صاحب حساب ما (بانک سامان) مراجعه کنید و درخواست واریز نقدی به حساب بانکی ما را نمائید. سپس در بخشی از فرم واریز مورد نظر بنویسید: "جهت خرید یورو برای آقای / خانم ......... در ایتالیا" سپس حتما حتما به تحویل دار بانک تاکید کنید که جمله مدنظر را در سیستم بانکی خود درج کند. (این یک فیلد اجباری نیست و در صورت عدم اصرار شما، همواره بصورت خالی درنظر گرفته می شود). سپس کارت شناسایی فرستنده وجه را به همراه رسید بانکی مد نظر از طریق تلگرام ویا فرم ارسال رسید بانکی ارسال کنید.
همچنین برای حواله های پایا، لازم است در شرح پایا / شرح مقصد / شرح حواله / توضیحات (در اغلب بانک ها این فیلد اسامی مختلفی دارد) عبارت: "جهت خرید یورو برای آقای / خانم ......... در ایتالیا" را درج کرده و حتما حتما به صندوقدار بانک تاکید کنید که جمله مورد نظر را در سیستم بانکی اش درج نماید. (این یک فیلد اجباری نیست و در صورت عدم اصرار شما، همواره بصورت خالی درنظر گرفته می شود). سپس کارت شناسایی فرستنده وجه را به همراه رسید بانکی مد نظر از طریق تلگرام ویا فرم ارسال رسید بانکی ارسال کنید.
- روش های دیگر پرداخت نظیر USSD و یا درگاه پرداخت بانکی هنوز فعال نیست و در آینده نزدیگ فعال خواهند شد. بنابراین تا پیش از فعال شدن این دو روش، از دیگر روش های پرداخت معادل ریالی بهره بگیرید.
20-  جهت اطلاع از جدول نرخ کارمزد حواله شخصی، می توانید به سایت مراجعه کنید. همچنین از طریق فرم ارسال یورو به ایتالیا و یا فرم محاسبه حواله می توانید کارمزدهای بانکی صرافی ایتالیا برای حواله شخصی را ملاحظه کنید.

با سلام - جهت انجام چت آنلاین با یکی از همکاران ما از طریق واتس اپ کلیک کنید

  واتس اپ چت
Close and go back to page