سوالات متداول - نسخه ویژه موبایل

جستجو در سایت

تماس با ما، واتس اپ و تلگرام:  3296530515-39+ ,     ایمیل: sarafitalia@gmail.com                     صرافی ایتالیا نخستین و تنها صرافی قانونی و مجوز دار ایرانی در ایتالیا                                                                                                                          

  • پرسش های عمومی
  • احراز هویت
  • ارسال حواله شخصی از ایران به ایتالیا
  • ارسال یورو از ایران به ایتالیا – حواله شرکتی
  • ارسال پول از ایران به ایتالیا – ویژه افراد پناهجو و فاقد اوراق هویتی
  • ارسال حواله اکسپرس از ایران به ایتالیا
  • ارسال حواله اکسپرس از ایران به دیگر کشورهای اروپایی
  • خرید کالا و خدمات در ایتالیا – انجام پرداخت های اینترنتی، واریز شهریه دانشگاه و هزینه ای سفارتی در اروپا
  • ارسال حواله از ایتالیا به ایران

پرسش های عمومی
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را دریافت کنید. 

آیا صرافی ایتالیا دارای مجوز قانونی می باشد؟
شرکت گلوبال مانی ترانسفربا نام مستعار صرافی ایتالیا، به عنوان نخستین و تنها صرافی قانونی و مجوزدار ایرانی در کشور ایتالیا شناخته شده و کلیه مراودات مالی در بستر بانکی با این صرافی، منقوش به فاکتور معتبر و شناسه حقوقی مشهور می باشد.


فرم احراز هویت چیست و چرا می بایست آن را تکمیل کنم؟
بنا بر قانون بانک مرکزی اروپا، کلیه مشتریان متقاضی دریافت خدمات مالی در کلیه سطوح بانکی، فاینانس و یا موسسات پولی و پرداخت، مکلف به احراز هویت از مشتریان خود می باشند. بنابراین ارائه خدمات مالی به کلیه مشتریان حقوقی و حقیقی صرافی ایتالیا منوط به احراز هویت از آنان بوده و مشتری می بایست نسبت به انجام پروسه احراز هویت اقدام نماید.


نحوه دریافت یورو در ایتالیا چگونه است؟
ابتدا فرم احراز هویت را تکمیل می کنید. پس از دریافت اطلاعات ایمیل فعالسازی، از طریق کد کاربری خود وارد سایت شده و فرم دریافت یورو را تکمیل می کنید. سپس معادل ریالی را در ایران واریز کرده و رسید بانکی آن را از طریق سایت یا تلگرام ارسال می کنید. بر اساس جدول زمانی و نوع حواله شما، در زمان مشخص شده در فرم دریافت یورو مقدار حواله خود را در محل حساب بانکی خود دریافت خواهید کرد. جهت اطلاعات بیشتر به بخش سوالات متداول – احراز هویت و همچنین ارسال یورو از ایران به ایتالیا مراجعه کنید.


سیاست کاری صرافی ایتالیا چیست؟
با توجه به مشی صرافی ایتالیا مبنی بر فعالیت بر مدار قانون و توجه به آیین نامه ها و دستورالعمل های بانکی، بدینوسیله به استحضار می رساند که کلیه مراودات و تراکنش های بانکی و صدور حواله توسط این صرافی کاملا قانونی و مبتنی بر آیین نامه های امور بانکی و مالی کشور ایتالیا و همچنین ﻗﺎﻧﻮن ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺑﺎزار ﻏﯿﺮ ﻣﺘﺸﮑﻞ ﭘﻮﻟﯽ کشور ایران می باشد و ضروری است مشتریان گرامی نسبت به رعایت آن اهتمام لازم مبذول فرمایند. بدیهی است ارائه خدمات به مشتریان اولا منوط به احراز هویت از آنان بوده و می بایست فرم احراز هویت توسط مشتریان از طریق وب سایت تکمیل گردد. دوما بر اساس دستور العمل بانک مرکزی ایتالیا، مشتریان و متقاضیان دریافت خدمات، می بایست نسب به تکمیل فرم آنلاین ارسال یورو به ایران و یا دریافت یورو در ایتالیا از طریق وب سایت صرافی ایتالیا اقدام کرده و همچنین به منظور ثبت در سامانه نظارت ارزی بانک مرکزی ایران (سنا)، نسب به الصاق کارت ملی دریافت کننده وجه در ایران در محل فرم مبادرت نمایند.


منوی "اتاق مشتریان" چیست و چرا نمی توانم اتاق آن را در وب سایت پیدا کنم؟
این منو مخصوص مشتریان احراز هویت شده می باشد و بنابراین صرفا پس از لاگین کردن در وب سایت، امکان مشاهده آن وجود دارد. شما نخست می بایست بوسیله نام کاربری و پسورد خود وارد وب سایت شده و سپس در منوی اصلی در بالای سایت می توانید "اتاق مشتریان" را ملاحظه کنید.


آدرس ایمیل رسمی صرافی ایتالیا جهت دریافت پیش فاکتور و مکاتبات رسمی دیگر چیست؟
تنها پیش فاکتورهایی که از طریق ایمیل sarafitalia@gmail.com ارسال گردند، معتبر می باشند. همچنین کلیه مکاتبات رسمی از طریق همین ایمیل برای مشتریان صادر می شود.من می خواهم نسبت به خدمات دریافتی خود از صرافی ایتالیا، درخواست شکایتی را تنظیم کنم.
پس از ورود به بخش کاربری خود، به منوی اتاق مشتریان مراجعه و فرم ارسال شکایت را تکمیل کنید. صرافی ایتالیا در طی مدت 30 روز، نسبت به بررسی و پیگیری شکایت شما اقدام لازم مبذول خواهد داشت.

آیا صرافی ایتالیا خدمات چنج و تبدیل پول نیز ارائه می کند؟
خیر، صرافی ایتالیا صرفا مبادرت به انجام حواله های بانکی و یا نقدی مشغول بوده و این صرافی خمات چنج و یا تبدیل ارزش پولی را ارائه نمی کند.


چرا نرخ خرید یا فروش یورو در صرافی ایتالیا با نرخ وب سایت ها در ایران متفاوت است؟
آن نرخی که شما در اینترنت مشاهده می کنید، نرخ مبادله یا چنج می باشد. بدین معنا که مثلا شما 1000 یورو در همان لحظه از صرافی در ایران دریافت می کنید و معادل ریالی آن را نیز همان لحظه به وی پرداخت می کنید. در حالی که نوع خدماتی که شما از صرافی ایتالیا دریافت می کنید، متفاوت از مبادله و چنج بوده و در حقیقت شما مبلغ خود را از یک کشور به یک کشور دیگر حواله می کنید. شما در یک کشور مقداری پول به صرحساب صرافی ایتالیا واریز می کنید و در کشور دیگر معادل آن را بر اساس نرخ تبدیل دریافت خواهید نمود. این فرایند به "حواله " مشهور بوده و نرخ حواله قطعا متفاوت از نرخ تبدیل مبادله و یا چنج می باشد.


آیا صرافی ایتالیا در ایران نیز نماینده دارد؟
از آنجایی که صرافی ایتالیا در تلاش است ارائه خدمات خود را بر بستر آنلاین و بصورت راه دور متمرکز کند، بیشتر متمایل به بهره مندی از ابزارهای دیجیتال و مبتنی بر خدمات بانک داری آنلاین است اما در موارد خاص و معاملات با ارقام بالا، مشتریان می توانند با هماهنگی قبلی و در صورت تمایل، نسبت به واریز از طریق صرافی همکار در شهر تهران اقدام نمایند. گفتنی است کلیه فرایند صدور فاکتور و قیمت گذاری و چگونگی نحوه توافق به عهده صرافی ایتالیا بوده و صرافی نماینده در ایران صرفا به عنوان واسط و عامل دریافت و یا ارسال وجه شناخته می شود.
همچنین بزودی، شعبه اصلی صرافی ایتالیا در ایران تحت پوشش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شروع به فعالیت خواهد نمود.


راه های ارتباط با صرافی ایتالیا چگونه است؟
شما می توانید از طریق روش های زیر با ما در ارتباط باشید :
تماس تلفنی با شماره: 3296530515-39+ و 3342270770-39+ / ارسال پیام از طریق پیام گیرهای تلگرام، وایبر، واتس اپ به شماره: 3296530515-39+ // ارسال ایمیل به نشانی پست الکترونیک صرافی sarafitalia@gmail.com /// تماس از طریق ماژول گفتگوی آنلاین در گوشه سمت چپ وب سایت //// ارسال پیام از طریق فرم ارتباط با ما


من نام کاربری یا رمز عبور خود مرا فراموش کرده ام. چگونه می توانم آن را بازیابی کنم؟
جهت تغییر یا بازیابی نام کاربری یا رمز عبور، کافی است که وارد سایت ما شوید و از قسمت "ورود به بخش کاربری" بر روی گزینه بازیابی نام کاربری و یا بازیابی رمز عبور کلیک کنید. جهت بازیابی نام کاربری، آدرس ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کرده و سپس نام کاربری به شما ایمیل می شود. اما برای بازیابی رمز عبور، ابتدا ایمیل خود را در محل مربوطه نوشته، سپس یک کد اعتبارسنجی به شما ایمیل می شود . با وارد کردن کد اعتبار سنجی و نام کاربری، شما می توانید یک رمز عبور جدید انتخاب کنید.

احراز هویت
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص تکمیل فرم احراز هویت و روند احراز هویت دریافت کنید.

فرم احراز هویت چیست؟
بنا بر قانون بانک مرکزی اروپا، کلیه مشتریان متقاضی دریافت خدمات مالی در کلیه سطوح بانکی، فاینانس و یا موسسات پولی و پرداخت، مکلف به احراز هویت از مشتریان خود می باشند. بنابراین ارائه خدمات مالی به کلیه مشتریان حقوقی و حقیقی صرافی ایتالیا منوط به احراز هویت از آنان بوده و مشتری می بایست نسبت به انجام پروسه احراز هویت اقدام نماید.

به چه نحوی می توانم فرم احراز هویت را تکمیل کنم؟
شما می توانید فرم احراز هویت را از طریق وب سایت صرافی ایتالیا تکمیل کنید. پس از تکمیل و ارسال فرم و بررسی اوراق هویتی شما، از طرف صرافی ایتالیا یک نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال شده و شما بوسیله آن می توانید وارد سایت شده و نسبت به تکمیل فرم ارسال یورو از ایران به ایتالیا و یا ارسال یورو از ایتالیا به ایران اقدام کنید.

چه مدارکی برای تکمیل فرم احراز هویت نیاز دارم؟
برای اتباع ایتالیایی و یا شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا = تصویر صفحه اول پاسپورت اروپایی یا تصویر پشت و روی کارت ایدنتیتای ایتالیا + کارت یا برگه کدیچه فیسکاله + شماره آیبان بانکی در ایتالیا به نام متقاضی.
برای اتباع ایرانی مقیم ایتالیا = تصویر پشت و روی کارت پرمسو دی سوجرنو (پرمسو دی سوجرنوی ملی و یا مشترک اتحادیه اروپا) + شماره آیبان بانکی در ایتالیا به نام متقاضی. همچنین در صورتی که کدیچه فیسکاله متقاضی در روی کارت سوجرنو درج نشده باشد، ارائه مدرک مرتبط با کدیچه فیسکاله الزامی می باشد.

من تازه به ایتالیا آمده ام و هنوز مجوز اقامت (کارت پرمسو دی سوجرنو) دریافت نکرده ام. آیا می توانم از خدمات شما استفاده کنم؟
بله. شما می توانید در محل فرم احراز هویت و با رفتن به بخش مربوطه و با الحاق تصویر صفحه اول پاسپورت + تصویر صفحه ویزا+ تصویر رسید پستی ارسال مدارک کارت اقامت (آن برگه هولگرام دار) + برگه کدیچه فیسکاله نسبت به تکمیل فرم احرازهویت اقدام نمائید. در صورتی که هنوز موفق به افتتاح حساب بانکی در ایتالیا نشده اید، لطفا با ما تماس بگیرید تا در صورت امکان بتوانیم در خصوص نحوه افتتاح حساب بانکی راهنمایی مختصری را ارائه نمائیم.

کارت اقامت من منقضی شده است. آیا می توانم همچنان از خدمات صرافی ایتالیا استفاده کنم؟
شما می توانیم با ارسال تصویر برگه رسید پستی کیت ارسال درخواست / تمدید کارت اقامت ایتالیا (برگه هولگرام دار پستی) و در طی حداکثر 6 ماه از صدور برگه از خدمات صرافی ایتالیا استفاده کنید.

آیا می توانم بدون انجام فرم احراز هویت، نسبت به دریافت خدمات از صرافی ایتالیا اقدام کنم؟
خیر. ارائه خدمات صرافی ایتالیا منوط به احراز هویت از مشتریانش می باشد.

آیا تکمیل فرم احراز هویت، به منزله دریافت خدمات می باشد؟
خیر. صرافی ایتالیار نسبت به ارائه خدمات به مشتریانش اختیار تام دارد و در صورت مشاهده هرگونه نقص مدارک و یا شبهه در هویت مشتری و یا دلایل فنی و هویتی دیگر، نسبت به اخذ مدارک بیشتر از متقاضی دریافت خدمات اقدام نموده و یا حتی نسبت به مشاهده اصل مدارک در محل صرافی، از متقاضی مطروحه درخواست نماید. بدیهی است هرگونه شبهه در اصالت هویت مشتری و یا سابقه منفی در جریان مسائل مالی و یا حتی تشکیک در مقدار ارز ارسالی به ایران، می تواند موجب انقضا / لغو / عدم تایید صلاحیت مشتری گردد. یک از اصل مهم در ساز وکار پولی و مالی و بانکی، شناخت مشتری و اطمینان از صلاحیت فردی و فنی وی باشد.

پس از چه مدت پاسخ درخواست احراز هویت من مشخص خواهد شد؟
صرافی ایتالیا در طی حداکثر 72 ساعت کاری، نسبت به بررسی هویت شما اقدام نموده و نتیجه آن را از طریق ایمیل شما، به اطلاعتان خواهد رساند. (درصورتی که نیاز به فعالسازی فوری حساب کاربریتان دارید، لطفا از طریق واتس اپ یا تلگرام با ما تماس بگیرید)

آیا ضرورتی به تایید شماره موبایل من می باشد؟
بله، در خلال تکمیل فرم احراز هویت، از شما شماره موبایلتان پرسیده خواهد شد و شما می بایست شماره تلفن موبایلی را که بصورت روزمره از آن استفاده می کنید، در محل فرم یادداشت نموده و سپس کد فعال سازی که به شماره شما ارسال می شود را در محل فرم یادداشت نمائید. بدیهی است هرگونه سو استفاده و یا تقلی در شماره تلفن اعلامی، موجب ابطال عضویت شما از صرافی ایتالیا خواهد شد.

من یک توریست در ایتالیا می باشم و هیچ حساب بانکی در ایتالیا ندارم، چگونه می توانم نسبت به دریافت وجه در ایتالیا اقدام کنم؟
در حالت کلی، خدمات صرافی ایتالیا معطوف به حواله بانکی است و بنابراین شما نیاز به داشتن شماره آیبان بانکی می باشید. درصورتی که هیچ حساب بانکی در ایتالیا ندارید، لطفا با ما تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما، شاید بتوانیم کمک مختصری در این زمینه ارائه کنیم. همچنین شما می توانید نسبت به دریافت حواله فوری و اکسپرس اقدام کنید.

ارسال حواله شخصی از ایران به ایتالیا
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص ارسال حواله از ایران به ایتالیا – ویژه حواله های شخصی بیابید.

حواله شخصی چیست و چه کسانی می توانند آن را دریافت کنند؟
کلیه حواله های بانکی که گیرنده آن یک شخص حقیقی باشد (اعم از دارنده گان اقامت دانشجویی، کاری، اقامت دائم، شهروندی اتحادیه اروپا، پناهندگی، الحاق خانوادگی، بشردوستانه، اجتماعی، سرمایه گذاری، تمکن مالی و ...) به عنوان حواله شخصی تلقی می شود. در صورت گیرنده حواله در ایتالیا یک شرکت اقتصادی و یا خوداشتغالی (دیتا ایندیویدواله) نباشد، به عنوان حواله شخصی تلقی خواهد شد.

روند دریافت یورو در ایتالیا چگونه است؟
ابتدا وارد صفحه "فرم احراز هویت" می شوید و فرم احراز هویت را تکمیل می کنید. سپس و در طی 48 ساعت و پس از تایید مدارک هویتی شما، یک شناسه کاربری به شما ارسال شده و بوسیله آن می توانید وارد وب سایت شوید. پس از ورود به وب سایت، به منوی اتاق مشتریان رفته و فرم دریافت یورو را تکمیل می کنید. پس از تکمیل فرم دریافت یورو، از سوی وب سایت پیش فاکتور حواله شما بصورت اتوماتیک ارسال شده و شماره حساب بانکی ما نیز پیوست می گردد. پس واریز معادل ریالی در ایران، رسید یا رسید های واریزی از طریق منوی ارسال رسید بانکی و یا پیامرسان تلگرام به ما ارسال می کنید و در نهایت معادل یورویی حواله خود را در محل حساب بانکی دریافت خواهید نمود.

نحوه واریز معادل ریالی در ایران چگونه است؟
واریز معادل ریالی حواله به 3 صورت امکان پذیر است: واریز از طریق کارت به کارت (صرفا ار طریق کارت های بانکی متعلق به شخص مشتری یا پدر، برادر و خواهر – افراد دارای نام خانوادگی یکسان امکان واریز معادل ریالی از طریق کارت به کارت را دارند.)
- واریز از طریق حواله پایا. در صورتی که نام خانوادگی واریز کننده با نام مشتری یکسان نمی باشد، ضروری است در شرح سند، یا شرح پرداخت و یا شرح حواله، نام مشتری ذکر گردد. (مثال: جهت خرید یورو برای آقای علی محمدی در ایتالیا. همچنین در مواقع ارسال حواله حضوری در محله شعبه بانک، حتما لازم است به صندوقدار بانک تاکید شود تا عبارت فوق در سیستم کامپیوتری درج گردد.)
- واریز نقدی از طریق یکی از شعب بانکی. در صورتی که نام خانوادگی واریز کننده با نام مشتری یکسان نمی باشد، ضروری است عبارت "جهت خرید یورو برای آقای.... در ایتالیا" ذکر گردد. (مثال: جهت خرید یورو برای آقای علی محمدی در ایتالیا. همچنین لازم است به صندوقدار بانک تاکید شود تا عبارت فوق در سیستم کامپیوتری درج گردد.)
واریز از طریق سامانه پرداخت اس ام اس چگونه است؟
این سامانه فعلا فعال نیست و بزودی فعال می گردد. از این طریق سامانه واریز اس ام اسی شما قادر خواهید بود بدون نیاز به اینترنت و از طریق خط تلفن خود، نسبت به واریز وجه به حساب صرافی ایتالیا اقدام کنید.

واریز از طریق درگاه پرداخت آنلاین ریالی چگونه است؟
این سامانه هنوز فعال نیست و بزودی فعال می گردد. از این طریق این سامانه و به درخواست مشتری، یک فاکتور آنلاین برای وی صادر شده و مشتری می تواند بصورت آنلاین، نسبت به پرداخت معادل ریالی حواله اقدام کند.

آیا می توانم بدون انجام فرم احراز هویت، نسبت به دریافت خدمات از صرافی ایتالیا اقدام کنم؟
خیر. ارائه خدمات صرافی ایتالیا منوط به احراز هویت از مشتریانش می باشد.

من معادل ریالی خود را از طریق حواله پایا و راس ساعت 13 به وقت ایتالیا واریز کرده ام. آیا حواله من در اسرع وقت به دستم می رسد؟
ملاک عمل صرافی ایتالیا، وصول معادل ریالی حواله نزد حساب بانک خود پیش از ساعت 13:30 می باشد. با توجه به زمانبر بودن واریز حواله پایا و امکان لغو آن پیش از وصول در حساب مقصد، بدیهی است ارسال فیش بانکی به تنهایی کافی نبوده و بایستی معادل ریالی حواله حداکثر تا ساعت 13:30 در محل حساب بانک صرافی روحی وصول گردد. در غیر اینصورت ارسال حواله به زمان اعلام دریافت آن و احتمالا با تاخیر یک روز کاری به دست مشتری خواهد رسید.

من حواله یک روزه درخواست داده بودم. اما مبلغ حواله هنوز پس از گذشت یک روز کاری به حساب من واریز نشده است.
1- تا ساعت 15 به وثت ایتالیا صبر کنید و سپس حساب بانکی خود را چک کنید.
2- گاهی با وقوع تعطیلات و روزهای کاری بین التعطیلین، به ندرت مانیتور شدن حواله شما به روز کاری بعد موکول می شود.

من در چه ساعتی می توانم حواله بانکی خود را دریافت کنم؟
ساعت دریافت و مانیتور شدن وجه حواله نزد حساب بانکی شما تابع یک زمان و فرمول زمانی مشخص نیست و بنا به زمان کنترل دستی حواله نزد بانک دریافت کننده، از ساعت 9 صبح تا 15 همان روز متغیر می باشد.

چرا گاهی حواله بانکی دقیقا پس از یک روز کاری نزد حساب من مانیتور نشده است؟
این وضوع مربوط به سیاست های پولشویی بانک شماست. تنها 5% کل حواله ها به موقع از سوی بانک مانیتور نمی شوند و بانک ها بنا بر سیاست های پولشویی، می توانند مبلغ حواله را تا 48 ساعت بعد از وصول نزد حساب مشتری مانیتور کنند و در این خصوص کاری از دست کسی ساخته نیست. در این زمینه توصیه می شود کمی صبر پیشه کنید. (تنها موارد معدودی از سوی 3 بانک اونی کردیت، اینتسا دی سن پاوئولو و بی ان ال با تاخیر در مانیتور کردن وجه نزد حساب های مشتری دارند. لطفا از طریق اینترنت بانک خود وارد بخش i movimenti non consolidati مراجعه کنید)

پیش فاکتور اخذ شده چه مدت معتبر می باشد؟
با توجه به نوسانات نرخ ارز در ایران، پیش فاکتور ارسالی تنها در همان روز کاری معتبر بوده و مشتری می بایست نسبت به پرداخت معادل ریالی حواله اقدام نموده و یا در صورتی که تا پایان روز موفق به واریز وجه حواله نشد، نسبت به تجدید درخواست وتکمیل مجدد فرم دریافت یورو در ایتالیا اقدام نماید. بار دیگر تصریح می گردد که اعتبار پیش فاکتور تنها در همان روز معتبر می باشد و در صورتی که مبلغ پیش فاکتور در طی روزهای بعد واریز گردد، در صورت بروز نوسان در نرخ حواله، حواله فوق به صورت "ما به التفاوت" محاسبه خواهد شد.

چرا در روز شنبه و یکشنبه نمی توانم حواله بانکی دریافت کنم؟
دریافت حواله بانکی صرفا در روزهای کاری ممکن است و روزهای شنبه و یکشنبه و همچنین تعطیلات رسمی به عنوان روز کاری در ایتالیا شناخته نمی شوند. جهت اطلاع از تعطیلات رسمی در ایتالیا، به لینک زیر مراجعه کنید.
تا چه زمانی می توانم رسید واریز معادل ریالی حواله را جهت اخذ و دریافت آن در روز کاری بعد واریز نمایم؟
حداکثر تا ساعت 13:30 همان روز کاری که نسبت به تکمیل فرم دریافت یورو اقدام نموده اید، می بایست رسید واریز معادل ریالی خود را به ما ارسال کنید. چنانچه نتوانید تا ساعت 13:30 به وقت ایتالیا، رسید معادل ریالی خود را ارسال کنید و بعد از این زمان رسید شما دریافت گردد، حواله شما با یک روز تاخیر ارسال می شود. توجه بفرمائید که وصول معادل ریالی نزد حساب بانکی ما تا ساعت 13:30 الزامی است و به صرف ارسال رسید بانکی بدون دریافت وجه ریالی شما، حواله یورویی به حساب شما ارسال نخواهد شد.

آیا می توانم حواله خود را لغو کنم؟
در صورتی که هنوز حواله شما پرداخت نشده باشد، شما می توانید حواله خود را لغو کنید. اولا فورا و از طریق تلفن تماس بگیرید و مراتب را اطلاع دهید. سپس فرم درخواست لغو حواله را از محل منوی اتاق مشتریان تکمیل کرده و ارسال نمائید. گفتنی است باز پرداخت معادل ریالی صرفا به همان حسابی که واریز وجه صورت گرفته میسر خواهد بود و امکان واریز وجه به هیچ حساب دیگری به غیر از شماره حساب مربوطه میسر نمی باشد.


آیا می توانم درخواست واریز وجه را به حساب شخص دیگری ارسال کنم؟
خیر. واریز وجه صرفا به حساب مشتری احراز هویت شده میسر بوده و صرافی ایتالیا امکان واریز وجه به شخص حقیقی دیگری را ندارد.

تبعات درج اطلاعات اشتباه در فرم ارسال یورو چیست؟
در صورت درج اشتباه شماره آیبان بانکی در محل فرم دریافت یورو در ایتالیا، تمامی مسئولیت آن به عهده مشتری بوده و حواله فوق ممکن است با کسر نرخ تبدیل به حساب ما عودت داده شود. لذا حتی ممکن است تا صد یورو از مبلغ حواله کسر گردد. بنابراین اکیدا خواهشمند است نسبت صحت اطلاعات بانکی و نام و نام خانوادگی مطابق اوراق هویتی خود اقدام نمائید. بدیهی است بروز مشکل اگر از سوی مشتری باشد، منجر به کسر مبلغ حواله و کارمزد و تضییع وقت طرفین خواهد شد.موکدا تاکید می گردد که اگر بروز مشکل از ناحیه صرافی ایتالیا باشد، این صرافی با پذیرش مسئولیت خود در قبال مشتریانش، بدون هیچ کسوراتی، نسبت به بازپرداخت حواله اقدام خواهد نمود. همچنین در صورتی که بانک مقصد به دلایلی نظیر تعدد تعداد مبالغ دریافتی از مشتری، مبلغ حواله را به حساب مبدا برگشت بزند، عواقب ناشی از برگشت حواله به عهده مشتری خواهد بود.

کارمزد هر حواله بانکی چقدر است؟
شما می توانید از طریق فرم محاسبه سریع حواله، فرم دریافت یورو و یا صقحه مربوط به جدول کارمزدها، از مقدار کارمزد حواله خود مطلع شوید.

آیا می توانم مبالغ بالا را نیز دریافت کنم؟
دریافت مبالغ بالا تنها با هماهنگی قبلی و مذاکره حضوری یا تلفنی ممکن و میسر خواهد بود.

آیا امکان عدم معامله از سوی صرافی روحی در یک روز خاص وجود دارد؟
بله صرافی روحی می تواند بنا به دلایلی نظیر بروز مناسبت های فردی یا اجتماعی یا عقیدتی، نوسانات شدید نرخ ارز و به اصطلاح نرخ های حبابی، کمبود منابع و ... نسبت به عدم معامله و فروش یورو اقدام و مبادرت نماید.

حداکثر مبلغ هر تراکنش چقدر است؟
حداکثر مبلغ هر تراکنش 9500 یورو بوده و حواله های بیش از مبلغ فوق، در بیش از یک تراکنش ارسال می شود.

من رسید واریز ریالی خود را گم کرده ام.
واریز کننده وجه می بایست به بانک خود مراجع کرده و شماره پیگیری / تراکنش پرداخت فوق را از بانک دریافت کند و سپس به شماره تراکنش / پیگیری را در محل فرم ارسال رسید بانکی درج نماید. در صورتی نیاز، لطفا با ما تماس بگیرید.

آیا می توانم پس از تکمیل فرم دریافت یورو، معادل ریالی را در ایران واریز کنم؟
1- ابتدا توجه کنید که قیمت روز یورو در محل فرم دریافت یورو به روز رسانی شده باشد. قیمت روز یورو معمولا در محدوده ساعت 9:30 تا 10 صبح از روز شنبه تا پنجشنبه به جز ایام تعطیل در ایران به روز رسانی خواهد شد. 2- صمیمانه خواهشمند است پیش از واریز معادل ریالی در ایران، مراتب را از طریق ارسال یک پیام کوتاه در واتس اپ یا تلگرام اطلاع دهید. (مثال: یک مسیج از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال کنید و بنویسید: من علی محمدی هستم. فرم دریافت یورو به مبلغ 2000 یورو را تکمیل کرده ام. در صورتی که مشکلی وجود ندارد، آیا می توانم معادل ریالی را در ایران واریز کنم؟) 3- معادل ریالی را حتما در همان روز تکمیل فرم دریافت یورو واریز کنید و در صورتی که حواله شما یک روزه می باشد، ضروری است معادل ریالی شما و رسید آن حداکثر تا ساعت 13:30 همان روز به ما ارسال گردد.

آیا امکان دریافت نقدی وجه حواله خود را دارم؟
در موارد معدود و صرفا با هماهنگ قبلی و در صورت وجود منابع نقدی، این موضوع ممکن و میسر خواهد بود. در صورت نیاز فوری به وجه نقد، می توانید پیش از تکمیل فرم دریافت یورو و از طریق روش های ارتباطی در این خصوص اطلاعاتی کسب کنید.


مبلغ حواله هنوز به حساب من واریز نشده است؟
در صورتی که مبلغ حواله پس از 48 ساعت کاری از زمان ارسال رسید بانکی به حسابتان واریز نشد، لطفا مراتب را سریعا اطلاع دهید. معمولا عدم واریز حواله به یکی از دلایل بلوکه شدن مبلغ حواله از سوی بانک شما و یا درج اطلاعات نادرست اعم از شماره حساب بانکی اشتباه / شماره آیبان اشتباه و یا نام صاحب حساب اشتباه اتفاق می افتد و بدیهی است در اسرع وقت می بایست دلیل آن مشخص و به اطلاع مشتری رسانده شود.


من در ایران دلار / یورو دارم. آیا می توانم در ایران به شما دلار یا یورو بدهم و در ایتالیا نیز یورو دریافت کنم؟
خیر. شما می بایست صرفا معادل ریالی حواله خود را در ایران واریز کنید.

آیا من می توانم از طریق صرافی ایتالیا برای یک از دوستانم پولی را در ایتالیا ارسال کنم؟
از آنجایی که شخص ذی النفع در ایتالیا در اصل یک فرد حقیقی دیگر می باشد، بنا بر قوانین پولی بانک مرکزی ایتالیا لازم است از فرد گیرنده وجه جداگانه احراز هویت صورت بگیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

آیا من می توانم از طریق صرافی ایتالیا، اجاره منزل / اتاق/شرکت/مغازه خود را بپردازم؟
بله شما می توانید از طریق صرافی ایتالیا مبلغ اجاره خود را بپردازید.

آیا می توانم از طریق صرافی ایتالیا، شهریه دانشگاه / هزینه ثبت نام در آزمون / سفارت را بپردازم؟
بله می توانید.

آیا صرافی ایتالیا می تواند شرح حواله Causale معتبر جهت تشریح گواهی مالیاتی به منظور شفاف سازی مالیاتی انجام دهد؟
بله می تواند. اساسا یکی از مهمترین خاصیت نهادهای قانونی پولی، توانایی درج هویت پول و حواله و نوشتن شرح پرداخت قانونی است و می تواند به درخواست مشتری، موضوعاتی نظیر حمایت خانوادگی و یا موضوعات دیگر را در شرح حواله درج کند.

من به تازگی به ایتالیا آمده ام و هیچ حساب بانکی ندارم. چگونه می توانم به سرعت و در اسرع وقت حواله بانکی دریافت کنم؟
تنها گزینه مورد نظر، استفاده از امکان حواله اکسپرس و فوری می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


من نیازمند دریافت فوری وجه بصورت فوری و اکسپرس می باشد.
تنها گزینه مورد نظر، استفاده از امکان حواله اکسپرس و فوری می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیا می توانم معادل ریالی حواله خود را با بیش از یک کارت بانکی واریز کنم؟
بله – به شرطی که کلیه مبالغ از حساب های بانکی متعلق به خودتان، پدرتان، برادر و یا خواهرتان خارج شود، امکان واریز معادل ریالی را از طریق شیوه کارت به کارت بوسیله چند کارت بانکی را دارید.

پدر من نمی تواند ساعت 9:30 به وقت ایتالیا معادل ریالی را واریز کند. آیا راهی وجود دارد که وی روز قبل و یا صبح زود واریز کند؟
ابتدا با ما تماس بگیرید و از بودن منابع مورد نیاز مبلغ حواله تان کسب اطلاع کنید. اگر پدر شما می تواند امروز عصر و یا شب هنگام از طریق اینترنت بانک یا واریز کارت به کارت معادل ریالی را واریز کند، لطفا پس از هماهنگی با ما، فرم دریافت یورو را تکمیل کرده و به پدرتان بگویید که در تا ساعت 12 شب به وقت ایران معادل ریالی را واریز کند. همچنین اگر پدر شما ناچار است صبح روز بعد معادل ریالی را پیش از اعلام قیمت روزانه ما واریز کند، بر اساس قیمت امروز و بصورت ضمنی معادل ریالی حواله خود را محاسبه کرده و به پدرتان بگویید معادل مبلغ را در ایران واریز کند. سپس پس از اعلام قیمت روزانه حواله، به سایت ما مراجعه کنید و بر اساس معادل ریالی واریز شده خود بر روی گزینه "معادل یورویی حواله خود را نمی دانید"، فرم ارسال یورو از ایران به ایتالیا- ویژه حواله شخصی را تکمیل کنید.

من یک توریست در ایتالیا می باشم و هیچ حساب بانکی در ایتالیا ندارم، چگونه می توانم نسبت به دریافت وجه در ایتالیا اقدام کنم؟
در حالت کلی، خدمات صرافی ایتالیا معطوف به حواله بانکی است و بنابراین شما نیاز به داشتن شماره آیبان بانکی می باشید. درصورتی که هیچ حساب بانکی در ایتالیا ندارید، لطفا با ما تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما، شاید بتوانیم کمک مختصری در این زمینه ارائه کنیم. همچنین شما می توانید نسبت به دریافت حواله فوری و اکسپرس اقدام کنید. لطفا به بخش سوالات متداول در خصوص حواله اکسپرس مراجعه کنید.

من می خواهم در ایتالیا خانه / مغازه ای خریداری کنم. آیا می توانم از طریق صرافی ایتالیا اقدام به انتقال وجه از ایران بکنم؟
با بررسی یکسری ملاحظات و اعمال یکسری شرایط، احتمالا بتوانیم نسبت به انتقال وجوه شما از ایران به ایتالیا جهت خرید خانه / مغازه در ایتالیا اقدام کنیم. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


من می خواهم در ایتالیا یک فعالیت اقتصادی/تجاری/صنعتی آغاز کنم و نیازمند انتقال پول از ایران جهت شروع فعالیت خودم هستم.
با بررسی یکسری ملاحظات و اعمال یکسری شرایط، احتمالا بتوانیم نسبت به انتقال وجوه شما از ایران به ایتالیا جهت راه اندازی کسب و کار شما در ایتالیا اقدام کنیم. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال یورو از ایران به ایتالیا – حواله شرکتی
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص ارسال حواله از ایران به ایتالیا – ویژه حواله های شرکتی بیابید.

برای ارسال پول از ایران به ایتالیا – ویژه حواله شرکتی، آیا لازم است فرم احراز هویت را تکمیل کنم؟
خیر. برای ارسال حواله شرکتی به ایتالیا، صرفا کافی است فرم ارسال یورو از ایران به ایتالیا - ویژه حواله های شرکتی را تکمیل کنید. در فراخور تکمیل فرم، اطلاعات مربوط به شرکت و یا فرد درخواست کننده از مشتری درخواست می شود.

پروسه درخواست حواله شرکتی چگونه می باشد؟
ابتدا و در خلال فرم ارسال یورو از ایران به ایتالیا – ویژه حواله های شرکتی، در محل فرم لازم است تصویر پروفرمای (Proforma Invoice) شرکت فروشنده کالا در ایتالیا پیوست گردد. پس از تکمیل فرم از سوی مشتری، 2 استعلام مربوطه از سوی صرافی ایتالیا از شرکت فروشنده کالا در ایتالیا به عمل می آید و سپس پیش فاکتور مربوطه جهت واریز معادل ریالی حواله به مشتری ایمیل می شود. پس از واریز و وصول معادل ریالی در ایران، تصویر رسید حواله ارسالی تومان به مشتری و شرکت فروشنده وجه در ایتالیا ارسال می شود.

پروفرمای شرکت فروشنده در ایتالیا باید دارای چه ویژه گی هایی باشد؟
پروفروما اینویس شرکت فروشنده ایتالیایی باید شامل نام کامل شرکت، آدرس و تلفن، ایمیل، کد مالیاتی (Partita IVA)، شرح کالا، مبلغ قطعی قابل پرداخت، شماره حساب بانکی (IBAN) که بایستی متعلق به همان شرکت باشد.

آیا می توانم بدون داشتن پروفرمای شرکت فروشنده در ایتالیا درخواست ارسال حواله کنم؟
خیر بدون داشتن پروفرمای معتبر نمی توانید درخواست ارسال حواله شرکتی بکنید و بایستی در اینصورت به ارسال حواله شخصی اقدام کنید.

آیا فروشنده کالا در ایتالیا می تواند یک شخص حقیقی باشد؟
بله، در صورتی که فاکتور رسمی برای کالای شما ارسال کند، می تواند گیرنده یک شخص حقیقی باشد. در غیر اینصورت بایستی از حواله شخصی استفاده کنید.

آیا کارمزد حواله های شرکتی با کارمزد حواله های شخصی متفاوت است؟
بله، با توجه به زمانبر بودن پروسه استعلام های مربوطه، کارمزد حواله های شرکتی از حواله های شخصی بالاتر است.

چه مدتی زمانی حواله شرکتی به حساب مقصد می رسد؟
یک تا دو روز کاری.

آیا این امکان وجود دارد که معادل یورویی حواله شرکتی بصورت نقدی به شرکت ذی النفع پرداخت گردد؟
خیر این امکان اساسا در ایتالیا ممکن نیست و قانون پولی و مالی این کشور صراحتا این موضوع را غیرقانونی کرده است. همچنین به حضورتان خاطرنشان می سازیم که شرکت فروشنده کالا نیز قطعا از اخذ معادل یوروی کالای خود بصورت وجه نقد اجتناب می کند.

چگونه می توانم به حساب شرکت خودم در ایتالیا پول حواله کنم؟
شما بصورت پیش فرض و بدون ارائه مدارک، قادر به ارسال حواله شرکتی به حساب شرکت خودتان نمی باشید. مگر اینکه ابتدا از طریق شرکت ایتالیایی خودتان، یک پروفرما بابت محصول یا خدماتی به طرفیت یک شرکت ایرانی صادر بکنید و آن شرکت ایرانی اقدام به واریز و انجام حواله بانکی مرتبط با آن پروفرما رو انجام دهد.

نحوه واریز معادل ریالی در ایران چگونه است؟
واریز معادل ریالی در ایران صرفا به شیوه واریز داخلی بانک (در صورت هم نام بودن بانک مشتری با بانک ما) و همچنین حواله پایا ممکن و میسر است. بنابراین لازم است معادل ریالی صرفا از حساب همان مشتری که پروفرما اینویس به نام وی صادر شده، ارسال گردد. در صورتی که در پروفرما اینویس نام مشتری ذکز نشده و صرف ا بنا شرکت ایرانی بسنده شده است، لازم است معادل ریالی از حساب بانکی شرکت/صاحب مجوز/صاحب جواز کسب مطابق روزنامه رسمی یا جواز رسمی ارسال و خارج گردد. همچنین ضروری است در شرح سند/شرح مقصد/شرح پایا نوشته شود: جهت ارسال حواله به شرکت.... در ایتالیا.

می خواهم مبالغ بالاتر از 10 هزار یورو به حساب شرکتی در ایتالیا واریز کنم
لطفا برای مبالغ بالای 10 هزار یورو، پیش از تکمیل فرم مخصوص حواله شرکتی از ایران به ایتالیا لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین صرافی ایتالیا قوی اصرار دارد تا پیش از واریز هرگونه مبلغی حتی برای حواله 100 یورو، پیش تر و از طریق تلفن، تلگزام و یا واتس اپ هماهنگی لازم صورت بگیرد.

ارسال پول از ایران به ایتالیا – ویژه افراد پناهجو و فاقد اوراق هویتی
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص ارسال پول از ایران به ایتالیا – ویژه افراد پناهجو و فاقد اوراق هویتی بیابید.

من به عنوان پناهجو به تازه گی به ایتالیا مراجعه کرده ام و هیچ مدرک هویتی ندارم. چگونه می توانم در ایتالیا وجهی دریافت کنم؟
در حالت کلی، اساس فعالیت صرافی ایتالیا بر مبنای حواله بانکی استوار شده است و همچنین برای دریافت وجه از طریق صرافی ایتالیا، هر مشتری نیازمند داشتن اوراق هویتی جهت فرایند احراز هویت می باشد. اما به دلایل انسان دوستان و کمک به هموطن ایرانی و با درک دغدغه های ناشی از بی پولی، صرفا این امکان وجود دارد تا در مبالغ پایین و اندک و آن هم بصورت حواله اکسپرس، مبلغ اندکی پرداخت شود. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


پروسه دریافت وجه در ایتالیا ویژه افراد فاقد اوراق هویتی چگونه می باشد؟
برای افراد فاقد اوراق هویتی، واریز معادل ریالی در ایران از طریق حساب بانکی مقدور و میسر نیست و صرفا لازم است معادل ریالی را بصورت نقدی را در ایران نحویل نمائید. در حال حاضر امکان دریافت معادل ریالی بصورت نقدی تنها در شهرهای تهران، کرج، تبریز و انزلی میسر می باشد. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال حواله اکسپرس از ایران به ایتالیا
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص ارسال پول از ایران به ایتالیا – ویژه حواله اکسپرس را بیابید.

حواله اکسپرس چیست و آیا نیاز به داشتن حساب بانکی می باشم؟
حواله اکسپرس نوعی شیوه وایر ترانسفر به منظور انتقال سریع پول می باشد و در 7 روز هفته بدون نیاز به هیچ نوع حساب بانکی می توانید نسبت به دریافت وجه نقد در ایتالیا بکنید. از آنجایی که این نوع حواله به هیچ حساب بانکی نیاز ندارد و در کمتر از نیم ساعت ئر حساب ذی النفع کارپردازی می شود، بنابراین کارمزد بیشتری نسبت به حواله بانکی که خود صرافی ایتالیا مجری پلتفرم آن می باشد دارد و صرفا برای مسائل فوری و اضطراری توصیه می شود. سقف دریافت این حواله در ایتالیا در 8 روز کاری مبلغ 999 یورو بوده و کارمزد آن در حدود 100 یورو و یا کمی بیشتر می باشد. باتوجه به اینکه وجوه نقد بسیاری از توریست های ایرانی در ایتالیا مورد سرقت و یا مفقودی قرار می گیرد و از آنجایی که فاقد هرگونه حساب بانکی در ایتالیا بوده و بنابراین نیاز دارند تا هرچه سریعتر نسبت به دریافت وجه نقد اقدام کنند، بنابراین حواله اکسپرس بهترین گزینه برای آنان خواهد بود.

به چه مدارکی جهت دریافت حواله اکسپرس نیاز دارم؟
صرفا اصل پاسپورت یا مدرک مسافرتی معتبر کفایت می کند.

از زمان واریز معادل ریالی در ایران، چه مدت طول می کشد که وجه نقد را مشتری دریافت کند؟
مدت زمان کارپردازی حواله اکسپرس حداکثر نیم ساعت کاری است. اما تحویل وجه نقد در شهر رم ایتالیا در هفت روز هفته و از صبح تا ساعت 21 میسر بوده اما در بقیه شهر های ایتالیا، صرفا از دوشنبه تا شنبه و تا ساعت 16 امکان پذیر می باشد. (دوشنبه تا ساعت 12)

آیا می توانم بیش از 999 یورو دریافت کنم؟
البته این مقدار 999 یورو با احتساب کارمزد نوع یک می باشد. اما در پاسخ این پرسش باید گفت بله! در شرایطی امکان پذیر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

آیا می توانم از ایران به دیگر کشورهای اروپایی حواله اکسپرس ارسال کنم؟
بله می توانید. لطفا به بخش سوالات متداول ارسال حواله اکسپرس از ایران به دیگر کشورهای دنیا مراجعه کنید.

آیا امکان دریافت حواله اکسپرس در روزهای شنبه و یکشنبه میسر می باشد؟
در شهر رم ایتالیا که قطعا میسر می باشد اما در برخی شهرها و کشورهای دیگر اروپا، تحت شرایط خاصی ممکن است میسر باشد.

آیا صرافی ایتالیا حواله وسترن یونیون یا مانی گرم نیز ارسال می کند؟
بله، امکان ارسال حواله وسترن یونیون و مانی گرم وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

کارمزد حواله اکسپرس چگونه است و چه تفاوتی با حواله عادی بانکی می کند؟
کارمزد حواله اکسپرس به دلیل ارسال فوری و آنی وجه و همچنین عدم نیاز به حساب بانکی، بالاتر از حواله عادی است و گاهی بیش از دو برابر حواله عادی است. جهت اطلاع از مقدار دقیق کارمزد حواله اکسپرس لطفا با ما تماس بگیرید.

حواله اکسپرس را به چه کسانی پیشنهاد می کنید؟
افرادی دارای پاسپورت ایرانی که نیاز فوری و آنی به دریافت وجه بانکی دارند. افرادی که فاقد حساب بانکی هسستند. همچنین افراد توریستی که فاقد اقامت رسمی در ایتالیا یا اروپا هستند.

در صورت لغو حواله اکسپرس، به چه میزان متحمل زیان خواهم شد؟
در صورتی که حواله صادر نشده باشد، کل مبلغ عینا به شما عودت داده می شود. اما در صورتی که حواله ارسال شده باشد، صرفا کل کارمزد محاسبه شده از آن کسر شده و اصل مبلغ حواله عودت داده می شود.ارسال حواله اکسپرس از ایران به دیگر کشورهای اروپایی
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص ارسال حواله اکسپرس از ایران- ویژه دیگر کشورهای اروپایی بیابید.

حواله اکسپرس چیست و آیا نیاز به داشتن حساب بانکی می باشم؟
حواله اکسپرس نوعی شیوه وایر ترانسفر به منظور انتقال سریع پول می باشد و در 7 روز هفته بدون نیاز به هیچ نوع حساب بانکی می توانید نسبت به دریافت وجه نقد در اروپا بکنید. از آنجایی که این نوع حواله به هیچ حساب بانکی نیاز ندارد و در کمتر از نیم ساعت در حساب ذی النفع کارپردازی می شود، بنابراین کارمزد بیشتری نسبت به حواله بانکی که خود صرافی ایتالیا مجری پلتفرم آن می باشد دارد و صرفا برای مسائل فوری و اضطراری توصیه می شود. سقف دریافت این حواله در اروپا در 8 روز کاری مبلغ 999 یورو بوده و کارمزد آن در حدود 100 یورو و یا کمی بیشتر می باشد. باتوجه به اینکه وجوه نقد بسیاری از توریست های ایرانی در اروپا مورد سرقت و یا مفقودی قرار می گیرد و از آنجایی که فاقد هرگونه حساب بانکی در ایتالیا بوده و بنابراین نیاز دارند تا هرچه سریعتر نسبت به دریافت وجه نقد اقدام کنند، بنابراین حواله اکسپرس بهترین گزینه برای آنان خواهد بود.

به چه مدارکی جهت دریافت حواله اکسپرس نیاز دارم؟
صرفا اصل پاسپورت یا مدرک مسافرتی معتبر کفایت می کند.

از زمان واریز معادل ریالی در ایران، چه مدت طول می کشد که وجه نقد را مشتری دریافت کند؟
مدت زمان کارپردازی حواله اکسپرس حداکثر دو ساعت کاری است. اما تحویل وجه نقد از طریق دیگر نمایندگان شبکه وایر ترانسفر بستگی به ساعت کاری آن ها دارد که در شهرهای مختلف اروپا متفاوت است.(دوشنبه تا ساعت 12)

به کدام شهرهای اروپا امکان ارسال حواله اکسپرس میسر می باشد؟
تقریبا به اغلب شهرهای اروپا امکان ارسال حواله اکسپرس میسر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

آیا می توانم حواله اکسپرس خود را به واحد پولی به غیر از یورو دریافت کنم؟
دریافت معادل نقدی حواله صرفا به آن دسته از واحدهای پولی میسر می باشد که در شبکه وایر ترانسفر مجاز گردید است. بطور مثال در حوزه پولی یورو، صرفا امکان دریافت وجه نقد در واحد پولی یورو ممکن می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

آیا امکان دریافت حواله اکسپرس در روزهای شنبه و یکشنبه میسر می باشد؟
با توجه به ساعت عمومی کارکرد نماینده ها، در برخی شهرها و کشورهای دیگر اروپا، تحت شرایط خاصی ممکن است میسر باشد.

حداکثر میرزان دریافتی حواله اکسپرس برای هر نفر چقدر می باشد؟
حداکثر مقدار دریافتی هر نفر در شبکه وایر ترانسفر در 8 روز کاری در حدود 940 یورو (با توجه به نوع شبکه متغیر می باشد) خواهد بود.

کارمزد حواله اکسپرس چگونه است و چه تفاوتی با حواله عادی بانکی می کند؟
کارمزد حواله اکسپرس به دلیل ارسال فوری و آنی وجه و همچنین عدم نیاز به حساب بانکی، بالاتر از حواله عادی است و گاهی بیش از دو برابر حواله عادی است. جهت اطلاع از مقدار دقیق کارمزد حواله اکسپرس لطفا با ما تماس بگیرید.

حواله اکسپرس را به چه کسانی پیشنهاد می کنید؟
افرادی دارای پاسپورت ایرانی که نیاز فوری و آنی به دریافت وجه بانکی دارند. افرادی که فاقد حساب بانکی هسستند. همچنین افراد توریستی که فاقد اقامت رسمی در اروپا هستند.

در صورت لغو حواله اکسپرس، به چه میزان متحمل زیان خواهم شد؟
در صورتی که حواله صادر نشده باشد، کل مبلغ عینا به شما عودت داده می شود. اما در صورتی که حواله ارسال شده باشد، صرفا کل کارمزد محاسبه شده از آن کسر شده و اصل مبلغ حواله عودت داده می شود.

خرید کالا و خدمات در ایتالیا – انجام پرداخت های اینترنتی، واریز شهریه دانشگاه و هزینه ای سفارتی در اروپا
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص خرید کالا و خدمات در ایتالیا – انجام پرداخت های اینترنتی، واریز شهریه دانشگاه و هزینه ای سفارتی در اروپا دریافت کنید.

آیا می توانم شهریه دانشگاه خود را در ایتالیا از طریق صرافی بپردازم؟
بله شما می توانید شهریه دانشگاه خود را از طریق صرافی ایتالیا بپردازید. لطفا از فرم واریز شهریه استفاده کنید. گفتنی است کارمزد این حواله معادل حواله شرکتی خواهد بود.

آیا می توانم هزینه ثبت نام در دانشگاه / هزینه سفارت / آزمون بین المللی را از طریق صرافی ایتالیا بپردازم؟
بله می توانید. لطفا از فرم خرید خدمات و کالا استفاده کنید.

آیا می توانم از طریق صرافی ایتالیا نسبت به رزرواسیون هتل در اروپا استفاده کنم؟
بله می توانید. اتفاقا صرافی ایتالیا در حال راه اندازی یک پلتفرم اختصاصی جهت رزرواسیون هتل ها و ریسورت ها و Bed&Breakfast در اروپا می باشد.

آیا می توانم از طریق صرافی ایتالیا اقدام به خرید بلیت هواپیما قطار/ اتوبوس در اروپا بکنم؟
بله شما می توانید از طریق صرافی ایتالیا نسبت به خرید و رزرو بلیت هواپیما/ قطار/اتوبوس و کشتی در سراسر ارپا اقدام نمائید.

آیا می توانم از طریق صرافی ایتالیا و به حساب یک فروشگاه /شرکت / کارخانه در ایتالیا پول واریز کنم؟
بله در خلال حواله شرکتی شما می توانید نسبت به واریز وجه به حساب شرکت، کارخانه، فروشگاه و هر بنگاه اقتصادی در ایتالیا نسبه به واریز وجه اقدام کنید.

ارسال حواله از ایتالیا به ایران
شما می توانید در این بخش، پاسخ متداول ترین پرسش های خود را در خصوص ارسال حواله از ایتالیا به ایران دریافت کنید.

من می خواهم مقداری یورو به ایران ارسال کنم. آیا می توانم در ایران هم یورو دریافت کنم؟
خیر. صرفا امکان واریز معادل ریالی در ایران و آن هم صرفا به صورت بانکی به حساب ذی النفع شما میسر است.

آیا به منظور ارسال پول به ایران، نیازمند تکمیل فرم احراز هویت می باشم؟
بلی. تکمیل فرم احراز هویت برای هرگونه مبادله مالی که با سیستم پولی یورو در ارتباط است، اجباری می باشد.

برای ارسال پول به ایران به چه مدارکی نیاز دارم؟
به جز مدارک مورد نیاز جهت تکمیل فرم احراز هویت، تصویر کارت شناسایی گیرنده وجه در ایران (برای اتباع ایرانی یکی از مدارک زیر کافی است: شناسنامه جدید، کارت ملی، گواهینامه، پاسپورت. و برای اتباغ افغان مقیم ایران یکی از دو مدرک کارت اقامت قانونی اتباع افغانی در ایران و یا پاسپورت جدید)

آیا کارمزد های ارسال پول از ایتالیا به ایران همانند ارسال پول از ایران به ایتالیاست؟
خیر، کارمزد های ارسال به ایران کمتر می باشد.

آیا از کشورهای دیگر اروپا هم می توانم از طریق صرافی ایتالیا به ایران پول ارسال کنم؟
بله می توانید. البته ملاک برابر نرخ یورو در مقابل ریال ایران می باشد و در این صورت و در صورتی که از واحد های پولی دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا به ارسال وجه بپردازید، صرفا معادل یورویی ان ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

آیا می توانم معادل ریالی را بصورت نقدی به شما پرداخت کنم؟
ترجیح ما این است که معادل یورویی را بصورت بانکی دریافت کنیم، اما در مبالغ نه چندان بالا (تا سقف 5 هزر یورو) و با هماهنگی قبلی، "بصورت نقدی معادل یورویی حواله شما را دریافت می شود.

آیا می توانم معادل یورویی را بصورت بانکی به حساب شما واریز کنم؟
بلی می توانید.

پس از چه مدت زمانی از واریز معادل یورویی، خانواده من می توانند معادل ریالی را دریافت کنند؟
برای دریافت معادل یورویی نزد حساب ما یا حساب مشتریان ما (که به شما جهت واریز معادل یورویی ارائه می شود) حداقل یک روز کاری زمان لازم است. همچنین روزهای شنبه و یکشنبه و تعطیلات رسمی به عنوان روز کاری در ایتالیا محاسبه نمی شوند. بنابراین لازم است ابتدا معادل یورویی حواله شما بصورت بانکی دریافت شود و سپس معادل ریالی حواله شما در همان روز واریز خواهد شد.

آیا می توانم از طریق پی پال هم به شما معادل یورویی را انتقال دهم؟
بله می توانید اما مبلغ 3.6 درصد کارمزد پی پال جداگانه برای شما محاسبه خواهد شد.

من نیاز دارم تا بصورت فوری و اکسپرس مبلغی را به خانواده ام در ایران ارسال کنم. آیا برای من راهی وجود دارد؟
بلی. شما می توانید از طریق درگاه بانکی اینترنتی نسبت به واریز معادل یورویی خود اقدام کنید. اما عنایت بفرمائید که بایستی کارمزد درگاه پرداخت را جداگانه پرداخت کنید.

آیا من می توانم به شما از طریق وسترن یونیون مبلغی را ارسال کنم و شما پس از دریافت، معادل ریالی را برای خانواده من در ایران ارسال کنید؟
در حالت کلی خیر. اما ما برای ان دسته از مشتریان که نیازمند ارسال فوری وجه به ایران می باشند، تسهیلات و راه حل هایی را در نظر گرفته ایم. لطفا در صورت نیاز به ارسال فوری وجه به ایران با ما تماس بگیرید.

آیا می توانم حواله شرکتی از ایتالیا به ایران انتقال دهم؟
با توجه به نوسانات نرخ ارز در ایران، در حال حاضر خرید حواله شرکتی در ابعاد بزرگ برای ما مقرون به صرفه نیست و صرفا در قالب فروش خدمات توریستی به شرکت و در صورت بیع متقابل و در مقدارهای کوچک، امکان خرید حواله شما را داریم. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

من مفدار بسیار زیادی پول یورو بصورت نقدی دارم و می خواهم به ایران انتقال دهم. آیا می توانم؟
خیر. از طریق صرافی ما نمی توانید! به صراحت عرض می کنیم که صرافی ایتالیا بر مدار قانون حرکت می کند و کلیه فرایند ارسال حواله های بانکی خود را ثبت نموده و در مبالغ و مقیاس های کوچک نسبت به ارسال حواله می پردازد و به هیچ عنوان علاقه ای به پولشویی و معاملات اینچنینی ندارد. لطفا در این خصوص اصرار نفرمائید.

آیا به راحتی می توانم معادل یورویی حواله خود را بصورت بانکی به شما انتقال دهم؟
در صورتی که پول شما توجیه قانونی داشته باشد، و در صورتی که نیازی به خرید آن داشته باشیم، بدون مشکل می توانید نسبت به انتقال وجه خود اقدام کنید. تاکید می کنیم که لازم است ریشه و اصالت پول خود را معرفی و اثبات بکنید، درز غیر اینصورت و به عنوان معامله مشکوک، از دریافت وجه شما معذوریم.

چگونه می توانم شماره حساب شما در ایتالیا به منظور واریز معادل یورویی را دریافت کنم؟
ابتدا فرم ارسال یورو از ایتالیا به ایران را تکمیل کنید. سپس برای شما یک فاکتور ارسال می شود که اطلاعات بانکی ما به آن پیوست شده است.

شیوه واریز معادل ریالی در ایران
شما در این بخش می توانید پاسخ متداولترین سوالات خود در خصوص شیوه واریز معادل ریالی حواله در ایران را دریافت کنید.

به چه شیوه های بانکی می توان معادل ریالی حواله شخصی در ایران را واریز کرد؟
واریز معادل ریالی حواله شخصی به سه شیوه کارت به کارت، واریز از طریق حواله ساتنا یا پایا و واریز نقدی امکان پذیر است. واریز کارت به کارت صرفا از طریق حساب متعلق به مشتری و یا حساب بانکی متعلق به پدر، برادر یا خواهر (نام خانوادگی یکسان با مشتری) امکان پذیر می باشد. به سوال مربوطه مراجعه کنید تا شیوه آن را بیابید.

نحوه واریز کارت به کارت معادل ریالی در ایران چگونه است و چه کسانی می توانند کارت به کارت کنند؟
واریز کارت به کارت صرفا از طریق حساب بانکی متعلق به خود شما و یا حساب بانکی متعلق به پدر، برادر و خواهر شما (نام خانوادگی یکسان با مشتری) امکان پذیر می باشد. دیگر افراد مجاز به واریز کارت به کارت معادل ریالی نمی باشند.

آیا خودم و یا خانواده ام می توانند از دیگر روش ها به جز کارت به کارت استفاده کنند؟
بله، شما و خانواده تان می توانید به جز از طریق کارت به کارت، از روش های دیگر پرداخت بانکی نظیر واریز مستقیم بانکی (واریز نقدی)، واریز از طریق حواله ساتنا یا پایا و یا واریز داخلی بانکی نیز استفاده کنید.
- شما می توانید معادل ریالی حواله خود را بدون هیچ مشکلی و از طریق حساب بانکی متعلق به خودتان ، چه از طریق کارت به کارت و چه از طریق واریز بین بانکی (پایا یا ساتنا) و چه از طریق واریز داخل بانکی واریز کنید.

شیوه واریز معادل ریالی از طریق افرادی به جز خودم و یا اعضای خانواده ام چگونه است؟
- دیگر افرادی به جز اعضای خانواده شما که مایل به واریز معادل ریالی هستند، صرفا به دو شیوه می توانند به حساب شما پول واریز کنند: یکی از طریق حواله پایا و دیگری واریز نقدی. به سوال مربوط به نحوه واریز از طریق پایا/ساتنا و یا واریز نقدی مراجعه کنید.

چرا همسر یا مادرم نمی توانند از طریق کارت به کارت پول به حساب اینجانب واریز کنند؟
با توجه به یکسان نبودن نام خانوادگی مادر و یا همسر شما، امکان اثبات نسبت آنان با شما برای صرافی ایتالیا وجود ندارد. بنابراین با عرض پوزش، خواهشمند است مادر یا همسر شما از دیگر شیوه های واریز بانکی نظیر پایا / ساتنا و یا واریز نقدی استفاده کنند.

نحوه واریز معادل  ریالی در ایران از طریق حواله پایا یا ساتنا چگونه است؟
در صورتی که نام واریز کننده با نام مشتری یکسان نمی باشد، ضروری است در شرح سند، یا شرح پرداخت و یا شرح حواله و یا توضیحات، نام مشتری با درج عبارت فوق ذکر گردد. (مثال: جهت خرید یورو برای آقای علی محمدی در ایتالیا.) همچنین در مواقع ارسال حواله حضوری در محله شعبه بانک، حتما لازم است به صندوقدار بانک تاکید شود تا عبارت فوق در سیستم کامپیوتری درج گردد. رسید واریزی را ز طریق فرم اعلام رسید بانکی در صفحه کنترل پنل خود در وب سایت صرافی ایتالیا ارسال کنید و مراتب را با ارسال یک مسیج در تلگرام یا واتس اپ به ما اطلاع دهید.

نحوه واریز نقدی از طریق یکی از شعب بانکی چگونه است؟
در صورتی که نام خانوادگی واریز کننده معادل ریالی با نام مشتری یکسان نمی باشد، ضروری است عبارت "جهت خرید یورو برای آقای.... در ایتالیا" ذکر گردد. (مثال: جهت خرید یورو برای آقای علی محمدی در ایتالیا.) همچنین لازم است به صندوقدار بانک تاکید شود تا عبارت فوق در سیستم کامپیوتری درج گردد. رسید واریزی را ز طریق فرم اعلام رسید بانکی در صفحه کنترل پنل خود در وب سایت صرافی ایتالیا ارسال کنید و مراتب را با ارسال یک مسیج در تلگرام یا واتس اپ به ما اطلاع دهید.

روش پرداخت USSD چیست و چگونه استفاده می شود؟
(این روش در حال حاضر فعال نمی باشد). در صورتی که امکان پرداخت ریالی به دلیل ضیق وقت از طریق شیوه های متداول بانکی وجود نداشته باشد، صرافی ایتالیا می تواند یک کد واریز تلقنی (بدون نیاز به اینترنت، قابل استفاده از هر نوع گوشی موبایل در ایران) به مشتری ارائه نموده تا بر اساس آن، مشتری اقدام به واریز معادل ریالی حواله نماید. شایان الذکر است واریز از این روش اولا در شرایط خاص و و در صورتی که بانک ها به دلیل اتمام وقت اداری از ارائه خدمات اجتناب می کنند، ممکن و میسر بوده و دوما، صرفا کارت های بانکی متعلق به خود مشتری در ایران و یا متعلق به پدر، برادر و خواهر وی امکان استفاده از شیوه فوق را خواهند داشت.
جهت واریز از طریق شیوه USSD، صرفا لازم است شماره کارت بانکی در ایران، رمز دوم اینترنتی، تاریخ انقضای کارت و CVV2 را دراختیار داشته باشید.

روش پرداخت از طریق درگاه پرداخت بانکی چگونه است؟
(این روش در حال حاضر فعال نمی باشد). در صورتی که امکان پرداخت ریالی به دلیل ضیق وقت از طریق شیوه های متداول بانکی وجود نداشته باشد، صرافی ایتالیا می تواند یک فاکتور آنلاین به منظور واریز معادل ریالی حواله به مشتری خود ارائه نموده و مشتری می تواند با استفاده از شماره کارت بانکی در ایران، رمز دوم، CVV2 و تاریخ انقضای کارت مورد نظر نسبت به واریز معادل ریالی اقدام نمایند.

آیا می توانم معادل ریالی بصورت چک بانکی در وجه صرافی ایتالیا واریز کنم؟
خیر، این شیوه ممکن و میسر نمی باشد.

آیا می توانم معادل ریالی در ایران و بصورت یورو یا دلار به شما پرداخت کنم؟
خیر. صرفا می توانید معادل ریالی حواله را در ایران واریز کنید.

به چه مدارکی از فرستنده معادل ریالی در ایران نیازمندم؟
در صورتی که واریز کننده وجه شخصی به غیر از اعضای خانواده شما (خود شما، برادر، پدر و خواهر) باشد، لازم است به همراه کارت رسید بانکی معادل ریالی واریز شده در ایران، کارت شناسایی فرستنده (شامل کارت ملی، شناسنامه جدید، گواهینامه و یا پاسپورت) ارائه کنید.

پس از واریز معادل ریالی در ایران، چعه اقدامی لازم است انجام دهم؟
پس از واریز معادل ریالی در ایران، لطفا فرم اعلام رسید بانکی را در صفحه کنترل پنل خود تکمل کرده و مراتب را از طریق تلگرام یا واتس اپ حتما اعلام کنید. (پس از اینکه فرم ذیل را ارسال کردید، حتما یک پیام کوتاه با درج نام و نام خانوادگی و مبلغ حواله خود و از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره 393296530515+ با ذکر این نکته که معادل ریالی را در ایران واریز کردید، ارسال کنید)

با سلام - جهت انجام چت آنلاین با یکی از همکاران ما از طریق واتس اپ کلیک کنید

  واتس اپ چت
Close and go back to page